Pogovorne ure
Pogovorne ure na Srednji gradbeni šoli in Gimnaziji Maribor so vsak prvi torek v mesecu ob 17:00, oziroma po dogovoru z razrednikom. Pogovorne ure učiteljev so možne tudi v dopoldanskem času.Roditeljski sestanki
Roditeljski sestanki so namenjeni sodelovanju med šolo in starši. Temeljijo na spoštovanju in upoštevanju staršev kot primarnih skrbnikov, ki nosijo glavno odgovornost za otrokovo vzgojo in razvoj.
Šola bo kot obliko sodelovanja s starši ter kot obliko skupnega svetovanja staršem glede družinske vzgoje organizirala oddelčne roditeljske sestanke, ki jih bodo razredniki sklicevali vsaj enkrat v posameznem ocenjevalnem obdobju.
Na roditeljskih sestankih bomo starše informirali o skupnih vprašanjih vzgoje in izobraževanja, zavzemali bodo stališča, dajali predloge in pripombe strokovnim organom šole.
Oddelki in razredniki v šolskem letu 2021 - 2022
Oddelek
Razrednik
Program
Pogovorne ure
Svet staršev
Predsednica Sveta staršev: Marjeta KOROŠEC – marjeta.korosec@gmail.com
Podpredsednica Sveta staršev: Manuela ROZIN – manuela.rozin@gbh.at
Svet staršev je sestavljen tako, da ima v njem vsak oddelek po enega predstavnika, ki ga starši izvolijo na roditeljskem sestanku oddelka. Je organ, preko katerega se organizirano uresničujejo interesi staršev in dijakov, vključenih v Srednjo gradbeno šolo in gimnazijo Maribor. Zastopa in predstavlja starše pri uresničevanju kolektivnih interesov in je posvetovalni organ SGŠG Maribor v mejah zakonskih pooblastil. Pri izvrševanju svojih nalog je odgovoren staršem, ki jih predstavlja in zastopa. Svet staršev je v mejah svojih pristojnosti, določenih s predpisi in splošnimi akti, pri svojih odločitvah neodvisen od drugih organov šole.
STROKOVNI DELAVCI – v šol. letu 2020/21
Poslovnik sveta staršev
Šolski sklad
V šolskem skladu se zbirajo prostovoljni prispevki staršev in donatorjev za nadstandardne storitve in nadstandardne učne pripomočke, namenjene dijakom.
Namen ustanovitve šolskega sklada je pridobivanje sredstev iz prispevkov domačih in tujih fizičnih in pravnih oseb, donacij, daril in drugih virov za financiranje naslednjih dejavnosti:
- pomoč socialno šibkim dijakom,
- nakup nadstandardne opreme,
- razvojne in raziskovalne dejavnosti,
- dejavnosti posameznega letnika ali oddelka, ki niso sestavina izobraževalnega programa in se ne financirajo iz javnih sredstev.
Pridobljena sredstva morajo biti porabljena za točno določen namen po sprejetem programu.